Rejestracja

Zarejestruj się

dalej...

image caption module joomla

Harmonogram

Harmonogram 100-lecia szkoły

więcej...

slide image caption joomla

Wspomnienia

Prześlij swoje wspomnienia

więcej...

image content caption module

www.staszic.pl

Strona internetowa Zespołu Szkół nr 2

przejdź...

image content caption module

Aktualności

Zaduszki Staszicowskie

30 listopada 2017 r., aula Liceum i Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, już po raz piąty zgromadziła wielu gości, w większości absolwentów, towarzysząc społeczności szkolnej w upamiętnianiu sylwetek swoich Profesorów.

„Zaduszki Staszicowskie” zorganizowane przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Staszic” tym razem przywołały pamięć i wspomnienia o Janinie i Antonim, małżeństwie Weremków. Wieloletni nauczyciele, ludzie niezwykli, oddani swojej pracy, pasjom i zainteresowaniom, które starali się zaszczepić (z dobrym skutkiem) kolejnym pokoleniom młodzieży.

Czytaj dalej

Pielgrzymka maturzystów ze Staszica w roku Jubileuszu

Tegoroczna XXIV Pielgrzymka Maturzystów  diecezji zamojsko – lubaczowskiej do Jasnogórskiego Domu Matki miała miejsce w dobie maryjnych jubileuszy: 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski, 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz 100-nej rocznicy objawień fatimskich.
W związku z tym, że obecny rok szkolny  jest również  dla naszej szkoły wyjątkowy, gdyż będziemy świętować  jubileusz 100 –lecia istnienia, dlatego wraz z  p. dyrektor Alicją Borkowską, wychowawcami, katechetami  i młodzieżą podkreśliliśmy to wydarzenie podczas pielgrzymki na Jasną Górę.

Czytaj dalej