Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 r.
 

 

Wycieczka klasy 2b gimnazjum

Złota polska jesień to idealny czas na wycieczkę do lasu. Korzystając z dobrej pogody, klasa 2 „b” gimnazjum wraz z opiekunami: p.Anną Michalczuk i p.Pochylczukiem, dnia 26 października udała się do Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Po przyjemnej i bezproblemowej jeździe autobusem, w lesie Sobiborskim przywitała nas pani Małgorzata Deneka-Angel, przewodniczka. Po krótkim wprowadzeniu, ruszyliśmy w głąb lasu.

Pani Małgorzata ciekawie opowiadała o tamtejszej roslinności i pokazała nam bardzo ciekawe stworzenia, których na co dzień się nie zauważa. Poza tym, mielismy dwukrotną szansę zobaczenia zaskrońca.

Lecz Sobibór słynie nie tylko z pięknego parku krajobrazowego. To właśnie w Sobiborze był jeden z obozów śmierci. Przy kolejnym punkcie wycieczki poznaliśmy historyczną stronę Sobiboru. Długi, lecz interesujący wykład na temat obozu z którego się nigdy nie powracało  urozmaicił i zainteresował wszystkich.

Poruszając się w okolicach Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, nie mogliśmy pominąć zobaczenia największego i najstarszego dębu po naszej stronie Polski- dąb Bolko ma kilkaset lat i bardzo dobrze trzyma się bez żadnych podpór!

Nasza przewodniczka już przy końcu naszej wycieczki postanowiła sprawdzić zdobytą przez nas wiedzę z tego dnia i zorganizowała zabawy połączone z konkursem wiedzy. Po końcowym punkcie wycieczki, jakim było ognisko, wróciliśmy do Hrubieszowa w późnych godzinach wieczornych.


Powrót