Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r.
 

 

Gratulacje
 

Kamil Szeląg z klasy IIIa naszego liceum jako uczeń najlepszy z najlepszych reprezentował Lubelszczyznę podczas wręczania stypendium w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do przeczytania jego relacji z tej uroczystości.

Dnia 2 grudnia 2009 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wziąłem udział w uroczystym wręczeniu stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej przedstawicielom stypendystów z całej Polski. Województwo Lubelskie reprezentowały 4 osoby. To dla mnie niezwykle cenne, że znalazłem się w tej czwórce.

Wyruszyliśmy kwadrans po siódmej spod Kuratorium w Lublinie. Naszym opiekunem była pani Dorota Jaworska – dyrektor Wydziału Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego. Do Warszawy dotarliśmy tuż po dziesiątej. Za kwadrans jedenasta przekroczyliśmy próg kancelarii. Organizatorzy pomyśleli o wszystkim. Zanim rozpoczęła się główna uroczystość, poczęstowano nas przekąskami i ciepłymi napojami. O 11.30. zaczęliśmy zajmować miejsca. Odbyło się to bardzo sprawnie, gdyż każdy z uczestników miejsce miał wyznaczone. Miałem szczęście usiąść w pierwszym rzędzie.

Kilka minut przed południem otworzyły się drzwi i na salę wkroczyli: Prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall. Punktualnie o dwunastej prowadzący uroczystość powitał wszystkich zgromadzonych, a szczególnie serdecznie nas – stypendystów. Następnie głos zabrał premier RP Donald Tusk. Zwracając się do nas, podkreślił znaczenie motywacji w działaniu. Mówił, że stając do jakiejkolwiek rywalizacji, warto dążyć do wygranej, a słowa: „liczy się udział, a nie zwycięstwo”, są zazwyczaj pocieszeniem dla przegranych. Jednocześnie przypomniał, że musimy szanować pracę każdego człowieka, nawet jeśli nie jest to zwycięzca. Nam zaś, dążącym do wygranej, szacunek ten nie powinien przeszkadzać w sięganiu po laury. Potem głos zabrała pani minister Katarzyna Hall, która wspomniała o znaczeniu i wkładzie pracy wszystkich, którzy pomogli nam w osiągnięciu celu. To właśnie ci ludzie, nazywani przez nią "mistrzami", rozbudzili w nas ciekawość i rozwinęli zainteresowania. Zapewniła nas, że Ministerstwo Edukacji Narodowej dąży do tego, aby każdy nauczyciel w Polsce był takim "mistrzem".

Po przemówieniach pan Donald Tusk dokonał osobistego wręczenia przyznanych stypendiów i wtedy każdy z nas miał okazję uścisnąć mu dłoń. Nasi przedstawiciele podziękowali panu premierowi i pani minister za przyznane wyróżnienia. Całość uroczystości uświetnił koncert kwartetu klarnetowego. Na zakończenie pracownicy kancelarii zaproponowali nam zwiedzanie gmachu oraz zaprosili na ciepły poczęstunek. Do Lublina wróciliśmy około siedemnastej.Powrót