Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r.
 

 

Spotkanie z panem Kamilem Smerdelem z Lubelskiego Oddziału Telewizji Polskiej.

16 czerwca , we wtorek uczniowie klas III gimnazjalnych i klas I i II licealnych wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu spotkań uczniów Zespołu Szkół Nr 2 ze znanymi absolwentami naszej szkoły. Tym razem odwiedził naszą szkołę Pan Kamil Smerdel z Lubelskiego Oddziału Telewizji Polskiej.

            Podczas spotkania Pan Kamil przedstawił uczniom charakter pracy reportera telewizyjnego, nakreślił z jakimi problemami spotyka się pracując w redakcji „Zdarzeń”, która zajmuje się wszelkimi sprawami interwencyjnymi i społecznymi.

            Nasz gość  opowiadał o sposobie realizacji reportaży interwencyjnych, pracy na planie ale także i tutaj położył duży nacisk na kontakty i relacje poza antenowe z osobami, które zwracają się ze swoimi problemami do w/w redakcji. Mówił o etyce zawodowej dziennikarza, ale także i zwykłego człowieka, czyli o ludzkim podejściu do problemu.

            Pan Kamil jest również reporterem Panoramy Lubelskiej codziennego serwisu informacyjnego TVP Lublin. Podczas spotkania omawiał również charakter pracy tzw. „newsowca”, czyli reportera przygotowującego aktualne bieżące informacje z danego dnia.

            Jest także prezenterem telewizyjnym prowadzącym program nie tylko na antenie lokalnej, ale także ogólnopolskiej („Kawa czy Herbata”- przegląd prasy).

            Podczas spotkania przekazał uczniom jak należy zachowywać się przed kamerą. Młodzież przyjęła spotkanie bardzo entuzjastycznie, odpowiadała również na pytania zadawane przez naszego gościa. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.   

Powrót