Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 r.
 

 

Europa w Staszicu

W dniu 28.04.2008r. Szkolny Klub Europejski przy ZS Nr 2 w Hrubieszowie pod opieką p. Edyty Wolańczuk wygrał pierwszy etap konkursu pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego prof. Zbigniewa Zaleskiego na najlepszy projekt „Zorganizowanie Dnia Europy”. Następnie przeszliśmy do realizacji projektu, który zatytułowaliśmy „Od Unii Lubelskiej do Unii Europjskiej”. Postanowiliśmy skorzystać z pomocy naszych władz miejskich I powiatowych, które pomogły zrealizować nasz scenariusz obchodów Dnia Europy.

2.06.2008r. w auli ZS Nr 2 uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście  (w tym pan burmistrz Zbigniew Dolecki, pan Sekretarz Starostwa Powiatowego Zdzisław Kosakowski, pan Naczelnik Tomasz Ożóg oraz Piotr Majchrzak, asystent prof. Zbigniewa Zaleskiego) rozpoczęli uroczystości od wysłuchania hymnu UE, następnie odbyła się debata na temat „ Plusy i minusy wejścia Polski do UE”. Po dyskusji przeszliśmy do nastepnęgo etapu, czyli do prezentacji państw europejskich, każda klasa zaprezentowała strój narodowy, potrawy oraz najważniejsze informacje na temat wybranego kraju.. Najlepiej wypadła Austria, którą przygotowała klasa 2e liceum, drugie miejsce uzyskała Francja (3b gimnazjum), a trzecie – Ukraina (1c liceum ).

 W międzyczasie odbył się także konkurs wiedzy o UE, najlepiej przygotował się Marcel Klocek z 2 e liceum, drugie miejsce Paweł Baryła 2 d liceum I trzecie miejsce Karol Mazur (2 a liceum).

Ostatnim etapem naszej imprezy był koncert  zespołów młodzieżowych, który odbył się na placy przed Hrubieszowskim Domem Kultury. Młodzież po degustacji potraw europejskich słuchała dobrej muzyki I świetnie się bawiła. Mamy nadzieję, że przejdziemy do drugiego etapu konkursu, a jeśli nie, to i tak za rok powtórzymy nasza imprezę.

Powrótt