Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 r.
 

 

Posłowie ze „Staszica”

1 czerwca, jak co roku, odbyło się XVII Posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży , którego tematem była sprawa wolontariatu. Województwo lubelskie reprezentowało 6 uczniów naszej szkoły, wyłonionych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie w drodze konkursu. Byli to: Kinga Panasiewicz, Angelika Szambara, Przemysław Mazurek, Grzegorz Góra (Publiczne Gimnazjum), Tomasz Jonak, Kacper Jarochiewicz (LO im. ks. Stanisława Staszica). Opiekę nad młodzieżą sprawowała Pani Dyrektor Alicja Borkowska.

Na Wiejskiej odbyło się najpierw spotkanie z przedstawicielami klubów parlamentarnych min. Waldemarem Pawlakiem. O godzinie10 marszałek sejmu Grzegorz Schetyna oddał władze młodzieży i rozpoczęło sie posiedzenie sejmu, dotyczące ustawy o wolontariacie, relacjonowane przez Telewizję Polską. Na początku obrad posłowie i posłanki  mogli wyrazić swoje zdanie na powyższy temat. Później pani mister Katarzyna Hall odpowiadała na pytania uczniów. Do ustawy o wolontariacie zostały wprowadzone poprawki. Następnie po właściwych zmianach ustawa została ostatecznie zatwierdzona przez sejm, który tworzyła młodzież. Podczas posiedzenia obradujący przekonywali o konieczności informowania opinii publicznej, o tym, jaka powinna być rola wolontariuszy oraz jakiego wsparcia potrzebują aktywni społecznie młodzi ludzie. Po zakończonych obradach wszyscy udali się na posiłek do restauracji.

Było to dla nas uczniów bardzo ciekawe doświadczenie. Tego jednego dnia mogliśmy wraz 460 uczniami z całej Polski wcielić się w rolę posłów, decydować o sprawach mających istotny wpływ na wychowanie młodzieży.Powrót