Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 r.
 

 

Pokazy fizyczne

9 września 2010r, odbyły się pokazy fizyczne na wydziale fizyki, matematyki i informatyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. Klasy trzecie gimnazjum naszej szkoły miały okazję w nich uczestniczyć pod opieką nauczycieli: p. Arkadiusz Sala, p. Anna Michalczuk, p. Joanna Szabat, p. Elżbieta Dąbrowska, p. Jarosław Mikita, p. Anna Jańczuk.

Autokary dojechały już o godzinie 8.00 Wkrótce zasiedliśmy na Sali wykładowej. W pierwszej części pokazów mieliśmy okazję obejrzeć szereg doświadczeń naukowych dotyczących następujących tytułów: „Poprzez zabawę do praw fizyki” oraz „Zjawiska optyczne – widzenie”. Dowiedzieliśmy się między innymi, jakie właściwości ma kamień celtycki oraz skąd się biorą wady wzroku i jak należy je korygować. Druga część pokazów dotyczyła dwóch tematów: dynamika ruchu obrotowego , jak i trzech stanów skupienia. Uczniowie mogli brać czynny udział w doświadczeniach, co urozmaiciło program pokazów.

Wycieczka ta była nie tylko okazją do poszerzenia swojej wiedzy w dziedzinie fizyki, ale też dzięki niej moglibyśmy obejrzeć od środka Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej. Około godziny 16.00 byliśmy już w Hrubieszowie bogatsi o nowe doświadczenia.Powrót