Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 r.
 

 

Warsztaty integracyjno-profilaktyczne „Trzeźwo przez życie”

W dniach 31.05.- 02.06 poszczególni uczniowie z klas II liceum z naszej szkoły brali udział w warsztatach integracyjno-profilaktycznych pod hasłem „Trzeźwo przez życie” organizowanych przez Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” , Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie.
Podczas pierwszego dnia uczniowie mieli spotkanie z panią psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej na tematy „Dziękuję, Nie- Wybieram wolność”. Efektywne techniki odmawiana w sytuacji nacisku grupy rówieśniczej, jak również z przedstawicielem z policji na tematy odpowiedzialności karnej młodzieży w świetle obowiązującego prawa, jak również mieli okazję zobaczyć tresurę psów policyjnych.
Drugiego dnia uczestnicy warsztatów mieli okazję być na strzelnicy Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie. Odbyły się zawody strzeleckie z broni sportowej. Uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa i posługiwanie się bronią pneumatyczną. Nasza uczennica Małgorzata Badnarczuk z klasy II B zajęła I miejsce. Również uczennica naszej szkoły Anna Sawicka z klasy IID zajęła III miejsce w strzelaniu. Paweł Dąbrowski w grupie chłopców zajął również III miejsce. Gratulujemy!
2 czerwca podczas ostatniego dnia warsztatów uczestnicy mieli zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz „dlaczego warto być wolontariuszem” – idea i zasady wolontariatu. Również w tym dniu odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczanie certyfikatów uczestnictwa w warsztatach oraz pucharów.
W tym dniu odbyło się również podsumowanie programu prewencyjnego: „Bezpieczne Gimnazjum”, w którym to nasi uczniowie z klas I zostali nagrodzeni: I miejsce zajęła uczennica Aleksandra Szeląg z klasy Iag ; I wyróżnienie Karolina Łukiewicz z klasy Icg ; II wyróżnienie Aleksandra Biskup z klasy Icg oraz III wyróżnienie uczennica Łuka Magdalena z klasy Iag.

Serdecznie gratulujemy!

Powrót