Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 r.
 

 

Konstytucjia 3 Maja

Nasi uczniowie pod kierunkiem p. Edyty Wolańczuk przygotowali akademię upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Od wspaniałych dni majowych 1791 r. minęło 219 lat. Dzisiaj Polska jest krajem suwerennym i demokratycznym. Od 11 lat jesteśmy w bloku militarnym państw zachodnich, od 6 lat, wraz z 26 krajami, tworzymy zjednoczoną Europę.

Prusy, Rosja i Austria - wczoraj zaborcy, a dzisiaj... Niemcy to nasi partnerzy w NATO i UE, Dawne Imperium Habsburgów - obecnie m. in. Węgry, Czechy i Słowacja, mamy nadzieję, że nasza bolesna historia nie przeszkodzi w budowie pozytywnych relacji opartych na wzajemnym zaufaniu.

Polski patriotyzm XXI w. jaki jest? Nie musimy walczyć w obronie konstytucji i o naszą wolność, jak to czynili nasi przodkowie. Jesteśmy w komfortowej sytuacji, nasz kraj jest niepodległy i posiada najwyższy akt normatywny.

Uczniowie LO im. Ks. Stanisława Staszica oraz Publiczne Gimnazjum w Hrubieszowie mają pomysł, w jaki sposób kształtować postawę patriotyczną: po prostu bądzmy społeczeństwem obywatelskim, tzn. zrzeszajmy się w różne organizacje oraz wypełniajmy dobrze swoje obowiązki ucznia i obywatela, który ma wpływ na losy swojej ojczyzny.

Naszą akademię rozpoczęliśmy od wysłuchania hymnu Polski. Maj kojarzy się również z rocznicą wejścia naszego kraju do UE, dlatego zakończyliśmy nasze spokanie hymnem zjednoczonej Europy
Powrót