Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 r.
 

 

Festyn Języka Niemieckiego

Deutsch Wagen Tour w Chełmie

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Chełmie po raz drugi zorganizowało Festyn Języka Niemieckiego. Impreza miała miejsce dnia 21 maja 2010 w samym sercu Chełma, na Placu Łuczkowskiego. Ogólnopolski projekt Instytutu Goethego DEUTSCH-WAGEN-TOUR koordynowany na terenie Lubelszczyzny przez Agnieszkę Żółkowską umożliwił przeprowadzenie programu imprezy w tak bogaty i barwny sposób. Patronat medialny objęło Polskie Radio Lublin.             

Od godziny 10.00 plac zaczął wypełniać się grupami uczniów wraz z opiekunami, w ciągu całego Festynu przewinęło się ok. 200 młodych osób. Uczniowie naszej szkoły – IB i IIIB gimnazjum pod opieką wychowawców znacznie zasilili szeregi, biorąc czynny udział w  Festynie. Przy akompaniamencie niemieckich przebojów i  wspaniałej pogodzie uczestnicy festynu mieli możliwość wzięcia udziału w rozmaitych zabawach edukacyjnych,  zaprezentować posiadane wiadomości z zakresu znajomości języka niemieckiego i faktów dotyczących krajów niemieckojęzycznych. Mogli również wzbogacić swoją wiedzę w aktywny i atrakcyjny sposób.  Słuchacze i nauczyciele NKJO koordynowali przebieg zabawy przy sześciu stanowiskach z różnego rodzaju zadaniami dla uczniów.         

Jednym z punktów Festynu były prezentacje szkół oraz popisy wokalno-recytatorskie uczniów, oczywiście w języku niemieckim. Solo zaśpiewał Łukasz Czarnota (1BG), a prezentację przygotowali uczniowie klasy IIIBG, za co otrzymali ciekawe upominki. Każdy wyjechał z jakimś pamiątkowym gadżetem: koszulką, plakatem czy długopisem.

 Słuchacze NKJO zaprezentowali się gościom w przedstawieniu teatralnym pt. „Aschenputtel.” Przedstawienie stanowiło zakończenie Festynu. W dobrych nastrojach i z nowa motywacją do nauki języka niemieckiego uczniowie opuścili Chełm. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zostaniemy również zaproszeni i będziemy mogli uczestniczyć w tej świetnej zabawie.

Katarzyna DziumagaPowrót