Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r.
 

 

Niecodzienna lekcja w „Staszicu”

W dniu 8 lutego 2010 roku odbyło się spotkanie z młodzieżą klas trzecich liceum nt. „20 LAT PRZEMIAN SPOŁECZNYCH I GOSPODARCZYCH W POLSCE.” Lekcja miała na celu pokazanie zmian, jakie zaszły w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Miasta – Zbigniew Dolecki, były Starosta i Sekretarz Powiatu – Zdzisław Kosakowski, Dyrektor Urzędu Pracy – Sławomir Marciniuk, Kierownik Filii Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny – Małgorzata Bocheńska, lokalny przedsiębiorca – Mariusz Soja, głos zabrała również Pani dyrektor Alicja Borkowska.
Spotkanie zostało podzielone na 3 części. W pierwszej Pan Szymon Patkowski przedstawił prezentację ukazującą najważniejsze wydarzenia w ostatnich 20 latach. W drugiej części zaproszeni goście przedstawili swoje zdanie na temat transformacji gospodarczej oraz jej wpływu na społeczność lokalną. Pan Burmistrz podkreślał, jak ważną rolę odgrywa dziś samorząd lokalny i jak zmieniała się jego rola w ostatnich latach. Pan Kosakowski wskazywał na rolę społeczeństwa obywatelskiego. Dyrektor Urzędu Pracy przedstawił, jak zmieniały się zadania i rola urzędu w pomocy bezrobotnym. Pani Bocheńska scharakteryzowała działalność organizacji pozarządowych na przykładzie swojej fundacji. Pan Soja przypomniał, jak w latach 90. Rodził się polski biznes. Pani Dyrektor przedstawiła najważniejsze zmiany w systemie polskiej oświaty. W trzeciej części młodzież zadawała pytania zaproszonym gościom. Najwięcej pytań otrzymał Pan Burmistrz. Uczniów interesowały najbardziej, bieżące inwestycje miejskie oraz plany rozwoju naszego miasta.
Całość była ciekawą, praktyczną lekcją, która na pewno ułatwi przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego z wiedzy obywatelskiej.

Powrót