Aktualności

 
     
Jubileusz 90-lecia szkoły
 
Dane szkoły
 
Plan lekcji
 
Oferta edukacyjna
 
Rekrutacja
 
Kadra pedagogiczna

Dyrekcja

Nauczyciele

Patron
 
Historia szkoły
 
Dokumenty

Wykaz podręczników

Statut i WSO

Kroniki

Matura
 
Egzamin gimnazjalny
 
Osiągnięcia

Olimpiady

Konkursy

Zawody sportowe

Galeria

Uroczystości szkolne

Wycieczki

Studniówki

Bale gimnazjalne

Matury

Egzaminy gimnazjalne

Galeria prac uczniowskich

Biblioteka
 
UKS "OGÓLNIAK"
 
Samorząd szkolny
 
RTM - Staszic
 
Projekt "Talk to me!"
 
Stypendia szkolne
 
Ubezpieczenia
 
Pedagog szkolny
 
Pomoc socjalna dla uczniów
 
Zamówienia publiczne
 
Sponsorzy
 
Strony uczniów
 
Linki
 
  Dzisiaj jest piątek, 15 listopada 2019 r.
 

 

„A w Staszicu BAL ZA BALEM! Młódź się bawi niebywale”

           W czwartek 08.01.2009r. w restauracji „Staropolska”, jak obyczaj każe stary, odbył się BAL GIMNAZJALNY ZS Nr 2. W ów czarowny wieczór, uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum stali się głównymi bohaterami wielkiej uroczystości. Konferansjerzy w osobach: Marty Trześniowskiej i Kacpra Obszyńskiego wprowadzili zgromadzonych w świat szkolnych wspomnień, wycieczek i zajęć. Podziękowali w imieniu całej społeczności uczniowskiej za trud i poświęcenie dyrekcji oraz nauczycieli w złożonym procesie dydaktyczno – wychowawczym. Były piękne słowa podziękowania dla wychowawców klas trzecich i rodziców, bez których bal nie mógłby się odbyć. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała pani dyr Alicja Borkowska słowami: „Polonaza czas zacząć!” W rytm muzyki Wojciecha Kilara „popłynęły” dwadzieścia dwie pary, tańcząc leciutko i z gracją. Gdy ostatnie dźwięki ucichły, rozległy się prawdziwe salwy braw. I już po chwili Kacper Obszyński zapraszał do wspólnego walca uczniów i nauczycieli. Panią dyrektor Alicję Borkowską poprowadził w rytm walca uczeń kl. III bg – Artur Mirocki, z panią wicedyrektor Czesławą Semczuk zatańczył z kl. III cg Michał Kozłowski, z byłym wicedyrektorem Szymonem Patkowskim – uczennica kl. III cg Aleksandra Dyjach, zaś z panem wicedyrektorem Jarosławem Grzeszczukiem – uczennica kl. III bg Justyna Szymańska. Z wychowawcą kl. III ag – p. Dorotą Sędłak zatańczył Kacper Obszyński, kl. III bg – p. Katarzyną Baran – Marcin Wiater, kl. III cg – p. Katarzyną Krotkiewicz – Adam Rozkres, zaś z p. Barbarą Brzezicką, zastępującą na czas nieobecności w szkole p. Baran – Mateusz Furman. W ślad za nimi ruszyło grono pedagogiczne i rodzice. tak piękny taniec, zarówno walc, jak i polonez, został przygotowany pod okiem pani Doroty Sędłak.

            Rzeczywistość szkolną w krzywym zwierciadle, czyli kabaret zaprezentowali uczniowie wszystkich klas trzecich. Swoimi opowieściami o szkole, piosenkami, skeczami i ciekawymi układami choreograficznymi ubawili nas do łez! I znowu wszyscy mogli się przekonać, jak zdolną i kreatywną młodzież przyszło nam kształcić. Część artystyczną zrealizowali dzięki opiece pani Katarzyny Baran i pani Katarzyny Krotkiewicz.

            Za niezapomniane wrażenia uczniom i wychowawcom podziękowała pani dyr Alicja Borkowska, zaś przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Balu Gimnazjalnego pan Zbigniew Jańczuk, zaprosił wszystkich na gorący posiłek, a później na wspólną zabawę do godz. 0.00. Tutaj trzeba dodać, iż nad oprawą muzyczną części oficjalnej i nagłośnieniem czuwał pan Andrzej Chwedczuk. Całą uroczystość uświetnił zaś zespół „Life”. Na imprezie  nie zabrakło również szkolnego radia RTM Staszic. Reporterka – Dominika Dragun z III ag świetnie poradziła sobie z realizacją wywiadów z panią dyrektor, wychowawcami i kolegami z gimnazjum. Po spożytym posiłku, państwo Agnieszka i Paweł Zdunowie zapraszali każdą klasę na pamiątkowe zdjęcie. A potem... Potem były pląsy, rockandroll z nauczycielami, węże, pociągi, koła i kółeczka!

            O godz. 22.00 obsługa restauracji zaprosiła wszystkich w imieniu rodziców gimnazjalistów na płonący tort. Przy dźwiękach muzyki uczniowie naszej szkoły kroili tort i częstowali nim swoich nauczycieli, rodziców, rówieśników. Spokojne dźwięki, płomienie świec, przyciemnione światło wprowadziły zgromadzonych w nastrój refleksji i wspomnień – wspólnie przeżytych trzech lat... Ale już po chwili zespół nawoływał do tańca. Były dedykacje dla dyrekcji, wychowawców i kochanych rodziców od uczniów, jak również od nauczycieli dla wychowanków. Zabawa trwała do godz. 0.00. Zostały po niej niezapomniane chwile i wrażenia.

Opr. tekstu: Dorota Sędłak

Galeria obrazów


Powrót